17 Maja egzamin w gdyńskim UKE

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: niedziela, 29, kwiecień 2018 Zespół SP2YWL

Aby zostać krótkofalowcem należy zdać egzamin państwowy i uzyskać świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.  W czwartek 17 maja 2018 roku taki egzamin przeprowadzony zostanie przez Delegaturę Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni.

Sesja egzaminacyjna odbędzie się w Delegaturze Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni przy ul. Kieleckiej 103. Egzamin będzie przeprowadzony w języku polskim, w formie testu pisemnego i praktycznego sprawdzianu umiejętności obsługi urządzeń radiowych.

Kandydat ubiegający się o przystąpienie do egzaminu zobowiązany jest do złożenia pisemnego wniosku o wydanie świadectwa operatora urządzeń radiowych w terminie co najmniej 14 dni przed planowaną datą egzaminu. Wniosek można wysłać pocztą, złożyć w Urzędzie lub wysłać elektronicznie poprzez platformę ePUAP

Egzamin składa się z części pisemnej i części ustnej, w której sprawdzone zostaną umiejętności praktyczne w zakresie procedur obowiązujących w łączności radiowej.

Wzór świadectwa - źródło: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/99/1

Szczegółowe wymagania i informacje osoby zainteresowane znajdą na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej. My jako pasjonaci zachęcamy potencjalnych przyszłych krótkofalowców do zdobywania wiedzy podczas naszych spotkań klubowych we Władysławowie. Chętnych do spotkania się w klubie zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza kontaktowego.

Do zobaczenia!

Zespół SP2YWL

 

Odsłony: 3865

Nasze karty QSL